صدای بسیجی

روزی از روز ها پادشاهی سالخورده که دو پسرش را در جنگ با دشمنان از دست داده بود ، تصمیم گرفت برای خود جانشینی انتخب کند .

پادشاه تمام جوانان شهر را جمع کرد و به هرکدام دانه گیاهی داد و از آنها خواست ، دانه را در یک گلدان بکارند تا دانه رشد کند و گیاه رشد کرده را در روز معینی نزد او بیاورند .

"پینک" یکی از آن جوان ها بود و تصمیم داشت تمام تلاش خود را برای پادشاه شدن به کار گیرد ، بنابراین با تمام جدیت تلاش کرد تا دانه را پرورش دهد اما موفق نشد . به این فکر افتاد تا دانه را در آب و هوای دیگری پرورش دهد ، به همین دلیل به کوهستان رفت و خاک آنجا را هم آزمایش کرد ولی موفق نشد .

پینک حتی با کشاورزان دهکده های اطراف شهر مشورت کرد ولی همه این کار ها بی فایده بود و نتوانست گیاه را پرورش دهد .

بالاخره روز موعود فرا رسید . همه جوانان در قصر پادشاه حاضر شده و گیاه کوچک خود را در گلدان نزد پادشاه آوردند .

پادشاه به همه گلدان ها نگاه کرد .

وقتی نوبت به پینک رسید ، پادشاه از او پرسید : پس گیاه تو کو ؟؟؟

پینک ماجرا را برای پادشاه تعریف کرد ...

در این هنگام پادشاه دست پادشاه را بالا برد و او را جانشین خود اعلام کرد ! همه جوانان به این انتخاب پادشاه اعتراض کردند .

پادشاه روی تخت نشست و گفت : این جوان درستکارترین جوان شهر است . من قبلا ً همه دانه ها را در آب جوشانده بودم ، بنابراین هیچ یک از دانه ها قابلیت رشد نداشته و پادشاه ادامه داد : مردم به پادشاهی نیاز دارند که در عین راستگویی و درستکاری با آنها صادق باشد ، نه آن پادشاهی که برای رسیدن به قدرت و حفظ آن دست به هر عمل ریاکارانه ای بزند !

 پند شماره (3) :‌

لزوم پیشرفت در دنیای امروز دو اصل است : صداقت و راستگویی .

شاید با توجه به این پند به این نکته فکر کنیم که بسیاری با دروغ و خیانت ، به مال و مقام دست یافته اند و زندگی سرشار از پول و ثروت دارند . ولی باید این را در نظر داشت که آیا در زندگی این شخص آرامش نیز معنا دارد و یا اینکه آیا این ثروت ، یک ثروت دائمی برای او خواهد بود یا نه ؟

جوابی که داستان و تجربیات روزمره زندگی به ما خواهد داد این است که "نه"

پس باز بیشتر بنگریم و دقت کنیم و جمله بالا را دوباره اصلاح کنیم : لزوم پیشرفت و داشتن زندگی همراه با آرامش این است : صداقت و راستگویی .

منتظر پند شماره 4 باشید .

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی